Opinie o Monte Gordo

Opinie o Monte Gordo są różne. Trudno wszystkich zadowolić. To co dla jednych jest wadą dla innych jest zaletą.

W Monte Gordo biorąc pod uwagę wielkość miejscowości jest względnie dużo hoteli, często w dosyć wysokich, kilkunasto piętrowych budynkach. Sporo spośród nich to hotele apartamentowe, oferujące studia z wydzielonymi pokojami dziennymi, sypialniami i kuchniami.

Miasto jest dobrze przygotowane i przystosowane dla turystów. Jest tam dużo restauracji, kawiarni, pubów i dyskotek, z których większość jest otwarta do poźnej nocy. Miejsca te są położone głównie przy ulicach przyległych do plaży a nawet na samej plaży. Dodatkowo w Monte Gordo funkcjonuje jedno z zaledwie kilku kasyn w Algarve, Casino de Monte Gordo.

Część turystów wybiera to miejsce bo jest tu wszystkow czego potrzebują tj. wygodne hotele, czysta i dobrze zagospodarowana plaża "pod nosem", sporo restauracji, pubów i klubów nocnych. Z drugiej strony można spotkać bardziej krytyczne opinie, wg których to miejsce mało ciekawe, hałaśliwe i tandetne. Niektórzy z przyjezdnych bywają również zawiedzeni tym, że nie ma tam malowniczego wybrzeża z kolorowymi skałami, które oglądali na obrazkach w folderach reklamowych Algarve i katalogach biur podróży.