Algarve

Zachodnia część kolorowej plaży Praia da Dona Ana w Lagos

Lagos, Praia da Dona Ana ©algarve.net.pl

Algarve to znany region turystyczny w południowej Portugalii. Co roku w miesiącach wakacyjnych pojawiają się tam dziesiątki tysięcy turystów. Głównie z Anglii i Hiszpanii, sporo jest też gości z krajów Beneluxu a także Niemców i Skandynawów. Ostatnio, mniej więcej od 2002 roku pobyty w tym regionie zaczęły organizować i oferować również firmy turystyczne działające w Polsce. Powoli nazwy takich miast jak Albufeira czy Praia da Rocha są coraz bardziej znane i popularne u nas.

Dlaczego Algarve ?

Zamiast zbędnych słów polecamy film zrealizowany na zlecenie organizacji Associação Turismo do Algarve dbającej o promocję regionu Algarve. To oczywiście film reklamowy, jest zrobiony po to, żeby zrobić dobre wrażenie. Możemy jednak zapewnić, że to prawdziwe obrazy, że tak tam rzeczywiście jest. Te wszystkie krajobrazy i miejsca istnieją naprawdę.


obrazki z Algarve, film promocyjny

... trwa ładowanie ...

O miejscach pokazywanych w kolejnych kadrach filmu napisaliśmy na stronie "Gdzie to jest?".

Piosenkę w filmie śpiewa Viviane Parra. W portalu youtube.com można znaleźć ten sam film z angielską ścieżką dźwiękową ale niestety jakość obrazu tej wersji jest wyraźnie gorsza niż ta, którą tu pokazujemy. Niestety, o ile wiemy do dzisiaj ciągle nie istnieje polska wersja tego filmu.

Wracając do pytania; dlaczego Algarve? Spróbujemy podsumować. Może dlatego, że ...

Czytaj dalej

Położenie, geografia Algarve

Algarve to jeden z pięciu regionów kontynentalnej Portugalii. Powierzchniowo to dosyć mały obszar, zajmuje ok. 5,5 tys. km2 czyli jest prawie dwa razy mniejsze od naszego najmniejszego województwa.

Algarve jest szersze niż wyższe ;) - od wschodniej granicy (z Hiszpanią) do zachodniego wybrzeża jest ok. 140 km a odległość od północnej granicy Algarve z Alentejo do południowego wybrzeża nie przekracza 50 km.