Pytania, odpowiedzi...

Serwis algarve.net.pl istnieje od kilku lat. Przez ten czas wiele razy odpowiadaliśmy czy to bezpośrednio na stronach czy przez nasz formularz kontaktowy na różne pytania kierowane do nas przez Państwa. Coraz częściej zdarza się, że pytania się powtarzają. Ten dział naszego serwisu jest miejscem, w którym będziemy umieszczać odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania.

Niestety nie wiemy wszystkiego o Algarve czy tym bardziej o Portugalii. Prosimy pamiętać o tym, że umieszczane tu odpowiedzi czy wyjaśnienia to jedynie nasze subiektywne opinie, rady i wiadomości. Tam gdzie będzie to możliwe będziemy powoływać się na źródła umieszczanych tu treści. Piszemy to w najlepszej wierze, nie jesteśmy związani z żadną firmą czy instytucją ale ... możemy się mylić. Dlatego prosimy Państwa o komentarze i opinie oparte na własnych doświadczeniach i wiedzy.

Polskie strony o Portugalii

...gdzie, jak szukać informacji o Portugalii?

Czytaj dalej

Sceny z filmu, gdzie to jest?

Rok temu na stronie o zaletach i wadach Algarve umieściliśmy film promocyjny reklamujący ten region Portugalii. Film jest już dosyć stary ale ciągle, co jakiś czas dostajemy pytania o miejsca widoczne w kolejnych scenach. Niżej rozbieramy ten film, ujęcie po ujęciu. Opisujemy co widać w kolejnych kadrach i możliwie dokładnie wskazujemy na mapie gdzie to jest.

Czytaj dalej

Czy w Portugalii na plażach jest zimna woda?

... albo jaka jest temperatura wody w Portugalii, czy w Algarve można się kąpać w morzu?

Czytaj dalej

Pogoda we wrześniu, w październiku, listopadzie...?

lipiec 2011

... albo jakie będą temperatury w marcu, kwietniu czy innym miesiącu?

Czytaj dalej

Jak długo trwa lot do Portugalii?

lipiec 2011

Ile trwa przelot do Faro?

Czytaj dalej

Ceny w Portugalii

lipiec 2011, aktualizacja maj 2015

Czy w Algarve naprawdę jest tak drogo?

Czytaj dalej

Jak dojechać z Lizbony do Albufeiry?

czerwiec 2011

... a dokładniej jak dojechać z lotniska w Lizbonie do jednego miast w Algarve?

Czytaj dalej