Jak długo trwa lot do Portugalii?

lipiec 2011

Ile trwa przelot do Faro?

Bezpośredni lot z Warszawy do Faro trwa około 4 godzin. Podobnie długi jest lot z Warszawy do Lizbony, różnica jest nieznaczna, rzędu kilku minut.

Obok pytań o pogodę i klimat to jedno z najczęściej powtarzających się pytań. Skąd mogą się brać Państwa wątpliwości i pytania dotyczące czasu trwania przelotu do Portugalii? Podejrzewamy, że ...

  • ...wiedzą Państwo, że lot powinien trwać około 4 godzin a z różnicy godzin startu i lądowania, które znajdują się na Państwa bilecie wynika, że ma to trwać ok 3 godziny. Bierze się to stąd, że w Portugalii obowiązuje inny czas niż w Polsce. Na biletach lotniczych godziny startu i lądowania są zawsze podawane w czasie lokalnym miejsc wylotu i przylotu. W Portugalii czas jest przesunięty o jedną godzinę do tyłu w stosunku do czasu Polskiego.
  • ...wiedzą Państwo, że lot powinien trwać około 4 godzin a z różnicy godzin wylotu i lądowania, które znajdują się na Państwa bilecie uwzględniając różnicę czasu wynika, że ma to trwać 5 godzin albo więcej. Będziecie mieć Państwo międzylądowanie. Lot bezpośredni z Polski do Portugalii trwa około 4 godzin. Zdarza się, zwłaszcza w przypadku lotów czarterowych, że po drodze są przewidziane przystanki - międzylądowania. Możliwe, że nikt Państwa o tym nie poinformował albo nie zauważyli Państwo adnotacji (czasami bardziej drobnym drukiem) w dokumentach podróży.
  • ...lecą Państwo pierwszy raz do Portugalii i po prostu nie wiedzą jak długo to trwa

Po przylocie do Faro przejazd z lotniska do dowolnego miejsca w Algarve nie powinien zabrać więcej niż kilkadziesiąt minut. W przypadku lotu do stolicy Portugalii przejazd z lotniska w Lizbonie do Algarve zabierze minimum 3 godziny.

Komentarze, opinie

  • al2, 2016.07.12, 08:37
    Oczywiście w przypadku rozwożenia turystów do kilku hoteli i oczekiwania na zebranie się wszystkich osób w autokarze (odbiór bagaży),ostatni turysta może trafić do swojego hotelu nawet po trzech godzinach.Warto kupić butelkę wody na lotnisku i odwiedzić WC.

Rejestracja nowych komentarzy jest tymczasowo niedostępna