Jak dostać się do Algarve?

Zasadniczo są dwie możliwości. Można wykupić w jednym z biur podróży gotową ofertę składającą się z przelotu, zakwaterowania, ubezpieczenia, opieki rezydenta itp. Można również wszystko to zorganizować we własnym zakresie. Obie metody mają swoje wady i zalety.

Tu będziemy rozważać jedynie dojazd do Algarve i Portugalii. W przypadku pierwszej opcji wszystko za nas powinno załatwić i zorganizować biuro podróży. W przypadku drugiej możliwości możemy mieć dylemat; wodą, lądem czy powietrzem?

  • Wodą ... można. To rozwiązanie dla wyjątkowo upartych, zawziętych i mających dużo czasu podróżników. Ale jak już tam dotrą czekają na nich wygodne i odpowiednio wyposażone mariny w Faro, Vilamoura, Albufeira, Portimao i Lagos. Są jeszcze porty w Vila Real de Santo Antonio i Tawirze. Pozostałe miejscowości w Algarve raczej nie mają specjalnego zaplecza dla żeglarzy, w niektórych są jedynie mniejsze lub większe nabrzeża rybackie.
  • Lądem ... też można. Ale też nie jest to optymalny środek transportu. Do pokonania jest grubo ponad 3500 kilometrów. Portugalia to dla nas dosłowny koniec Europy. Czy to będzie pociąg, autokar czy własny samochód podróż będzie męcząca i długa. Nie mamy i nie znamy doświadczeń związanych z podróżą pociągiem czy autokarem do Portugalii. Jeżeli chodzi o samochód to jadąc rozsądnie, nie ryzykując zbytniego zmęczenia trzeba się liczyć z dwoma przystankami-noclegami. Polecana trasa wg doświadczonych wiedzie przez Berlin, Paryż, Bordeaux. Patrząc na mapę może się wydawać, że bliżej jest przez Szwajcarię ale Alpy robią swoje, lepiej je ominąć. Do wyboru pozostają jeszcze drogi. Wiadomo, że autostrady są wygodne i szybkie ale ... mogą kosztować na całej trasie nawet ponad 300 Euro. Doliczając koszty paliwa, noclegów, posiłków i innych potrzeb i atrakcji po drodze dostajemy kwotę porównywalną z kosztem przelotu dla dwóch a może nawet trzech osób w obie strony. Czyli ...
  • Powietrzem ... najlepiej, najszybciej, najwygodniej i ostatnio wcale nie tak drogo. Dalej o lotach do Faro na oddzielnej stronie Loty do Faro i Portugalii.

Komentarze, opinie

Rejestracja nowych komentarzy jest tymczasowo niedostępna