Loty do Faro i Portugalii

Jedyne w Algarve lotnisko międzynarodowe znajduje się w Faro. Lot z Warszawy do Faro trwa ok. 4 godzin. Niestety, obecnie takich lotów nie oferuje żadna linia lotnicza. Ale zanosi się na to, że wkrótce to się zmieni.

Pod koniec sierpnia 2016 firma Ryanair zapowiedziała, że od marca 2017 będzie oferowała bezpośrednie loty z Modlina do Faro. Pierwszy samolot poleci do Algarve w niedzielę 26 marca. Kolejne dwa razy w tygodniu w każdy czwartek i niedzielę.

Tymczasem do Faro można dolecieć jedynie z przesiadką np we Frankfurcie, Londynie, Brukseli czy innym większym lotnisku europejskim. Trwa to wtedy oczywiście dużo dłużej niż 4 godziny. Dobrym rozwiązaniem jest lot do Lizbony i przejazd (około 300 km) na południe do Algarve wynajętym samochodem lub autokarem. Nie jest to aż tak bardzo uciążliwe bo z Lizbony do Algarve można dojechać wygodną autostradą w ciągu około 3 godziny. W sezonie 2010 samoloty z Warszawy bezpośrednio do Lizbony latają 5 razy w tygodniu.

W sezonie, tzn mniej więcej od maja i października można jeszcze liczyć i szukać ofert biur podróży na niewykorzystane, wolne miejsca w samolotach czarterowych wożących turystów do Portugalii na lotniska w Lizbonie i Faro. Niestety takie przeloty są oferowane często jako "last minute", na kilka, kilkanaście dni przed wylotem i przez to nie można ich zaplanować wcześniej.

W dobrej sytuacji są mieszkańcy zachodniej części Polski bo mają blisko do Berlina. Z Berlina, nawet poza sezonem wakacyjnym można tanio latać bezpośrednio do Faro.

Komentarze, opinie

 • EWA 2010.06.20, 23:21
  Jest czerwiec 2010 - czy loty nadal odbywają się z międzylądowaniem?
 • algarve.net.pl 2010.06.28, 23:00
  Wyjaśniamy
  Loty czarterowe (podkreślamy: loty CZARTEROWE) do Faro odbywają się w większości bez międzylądowania. Z oferty touroperatorów wynika, że w tym sezonie (2010) do Faro z Polski latają co tydzień 4 samoloty; w każdą niedzielę po dwa samoloty z Katowic i Warszawy. W tym sezonie są to loty bez międzylądowania (w poprzednich bywało, ze był krótki postój w Maladze). Niestety, w tym sezonie trudno kupić od biur podróży sam przelot, miejsce w samolocie bez pełnej oferty biura tzn wycieczki lub pobytu w hotelu (chociaż znamy takich, którym się udało, trzeba szukać, pytać, próbować).

  Samoloty rejsowe z Warszawy do Lizbony latają bez międzyladowania 5 razy w tygodniu.

  W dalszym ciągu nie istnieje bezpośrednie połączenie rejsowe 'wg rozkładu' między Polską i Faro. Do Faro można kupić bilet jedynie na lot z międzylądowaniem ... i raczej tak pozostanie przez 'ładnych parę lat'.
 • MARIO 2010.11.30, 00:30
  LATAŁEM PRZEZ 5 LAT DO ALGARVE I TAM PRACOWAŁEM PROPONUJE TAK JAK JA LATAŁEM LATAC Z NIEMIEC LINIAMI AIR BERLI BARDZO DOBRE I TANIE LIINIE LOTNICZE KOSZT W JEDNA STRONE OKOLO 100EURO BARDZO POLECAM CZASAAMI LATAM NAWET ZA 70EURO
 • leszek 2011.04.29, 17:50
  Witam.. Ja chodze na piechote. Zajmuje mi to 2 tygodnie ale jest tanio.
  Mam czas bo jestem studentem. miesiac spedzam w Algarve a miesiac ide..to ma swoje plusy bo mam przygody. polecam zabrac tesciowa bo na 100 % nie przejdzie i w okolicach Paryza zejdzie ku ogolnemu aplauzowi swiata !!!
  Pozdrawiam Leszek
 • Paweł 2011.06.22, 07:39
  a ja mam takie troche inne pytanie. jak z Faro z lotniska można dojechać do Lagos?z tego co sie orientowałem to nie ma bezpośrednirgo połączenia autobusowego z lotniska tylko trzeba znaleść przystanek w miście tak? sprawdzałem też link portugalskiego przewoznika EVA Bus i niby takie połączenie jest -jednak gdy już chcve kupić bilet on-line automatycznie przekerowuje mnie na strone http://www.rede-expressos.pt/default.aspx gdzie nie ma miejscowości Lagos w spisie! czy ktoś z Was korzystał z owej komunikacji i pomoże mi? będe wdzięczny pozdrawiam :)
 • dabrom, 2015.09.07, 21:56
  Też szukam połączeń do Lagos bo jest tam przecudnie ale nic nie mogę znaleźć ;) Szkoda ze z wawy nie da się bezpośrednio doleciecieć do Faro ;(

Rejestracja nowych komentarzy jest tymczasowo niedostępna