Jak wygląda Cabanas?

Niskie, stykające się ze sobą bielone budynki położone wzdłuż nabrzeża. W większości są to proste i raczej nie nowe budynki, często tradycyjnie wyłożone płytkami. Starsza część miasteczka nie jest naruszona. Nie ma tam żadnych nowych efektownych budowli, nowe hotele znajdują się poza starą zabudową. Chciałoby się żeby tak zostało bo dzięki temu można tam poczuć specyficzny klimat i nastrój tych niewielkich rybackich miejscowości na wybrzeżu Algarve.

Niektóre miejsca ciągle przypominają, że było to i jeszcze trochę jest miasteczko rybaków. Ciągle funkcjonuje tam ich port, który znajduje się w zachodniej części nabrzeża. Port to trochę za dużo powiedziane bo składają się na niego jedynie jeden pomost, trap wzdłuż którego cumuje kilkanaście małych kutrów i dwa niedługie rzędy domków, w których rybacy trzymają swoje sieci i inne sprzęty. Praktycznie codziennie można tam zobaczyć jak obok tych domków naprawiają sieci, jak przygotowują się do następnego połowu.

Cabanas nie jest jeszcze mocno zmienione przez przemysł turystyczny. Nie ma tam tłumów turystów. Porównując to miejsce z innymi na wybrzeżu Algarve jest tam cisza i spokój. W miejscowości a właściwie na jej obrzeżach jest dosłownie kilka hoteli w niewysokich, najwyżej dwupiętrowych budynkach. Na wschodnim końcu nabrzeża kończy się właśnie (stan lato 2010) budowa kilku też raczej niskich, nie zakłócających krajobrazu apartamentowców. W samej miejscowości oczywiście jest dostępnych sporo domów i mieszkań do wynajęcia. Są to najczęściej tradycyjne, niskie budynki odpowiednio odnowione i dostosowane do potrzeb turystów. Niektóre z nich mają tarasy na dachach.

Komentarze, opinie

  • ninka 2010.08.21, 19:33
    Byłam w Cabanas Golden Club. Miasteczko trochę dziwne przez to że niby nad morzem ale morza nei widać bo jest zasłonięte przez wyspę na której jest plaża. Było bardzo sympatycznie chociaż nie było jeszcze tej kładki którą widać na zdjęciach na tej stronie. Hotel GoldenClub ma swoje wady ale suma sumarum całkiem przyzwoity i czego wymagać za raczej niską cenę porównując z innymi biurami i hotelami.
  • Ewa 2011.07.25, 18:32
    Też byłam w hotelu Cabanas Golden Club w lipcu 2011 i przestrzegam wszystkich wybierających się w ten rejon przed wspomnianym hotelem.Jest on położony w pięknym ogrodzie i jest sporo nowych ładnych apartamentów ale to jedyne zalety hotelu. Oprócz tego brud okropny: pokoje w ciągu dwóch tygodni w ogóle nie sprzątane, w kawie z baru zdechłe muchy, w stołówce (nie mylic z restauracją) ścierki w jedzeniu (ohydnym - codziennie to samo,wszystko smażone w głębokim tłuszczu), no i obsługa.....nie wolno zwracac uwagi bo się obraża, a ci od łódek odpływają...a kolejka ludzi na brzegu stoi.itd.,itd. Dodam również że aby dojśc do plaży w momencie przypływu trzeba brnąc przez bajora po kolana w wodzie.
    Nie są to uwagi klienta, któremu przewróciło się w głowie ale rzetelne informacje, których biura nie zamieszczają na swoich stronach (na poparcie posiadam zdjęcia wykonane w hotelu i przy przeprawie na plażę)
    Ten niefortunny hotel sprzedaje ITAKA nie kupujcie!!!

Rejestracja nowych komentarzy jest tymczasowo niedostępna