Portimao, położenie i dojazd

Portimao mimo tego, że znajduje się tam największy w Algarve port nie jest położone bezpośrednio nad wybrzeżem oceanu. Miasto leży na prawym brzegu rzeki Rio Arade, blisko (około 3 km) jej ujścia do Oceanu Atlantyckiego. Na drugim, lewym brzegu znajduje się jedynie część nabrzeża portowego z budynkami magazynowymi. Do miasta przylega Praia da Rocha, popularne miasto położone wzdłuż plaży, od której wzięło swoją nazwę.

Znacznik wskazuje Riberinha, centralna część nabrzeża nad rzeką Rio Arade

W mieście są dwa mosty, kolejowy i drogowy. Ten drugi, stary, ponad stuletni stalowy most drogowy był przez długi czas zamknięty z powodu remontu. W połowie roku 2009 został ponownie otwarty i dojazd do pobliskich miasteczek Ferragudo i Parchal jest znowu łatwy i krótki. Wcześniej żeby przedostać się na drugi brzeg rzeki trzeba było jechać przez odległy o kilka kilometrów od miasta most na drodze N125 albo położony następnych kilka kilometrów dalej most na autostradzie A22.

Portimao znajduje się między miastami Albufeira i Lagos. Do Albufeiry jest około 40 km a do Lagos około 25 km. Lotnisko w Faro i Portimao dzieli odległość ok 70 km. Trasa wiedzie autostradą A22 i zajmuje około 50 minut.

Komentarze, opinie

Rejestracja nowych komentarzy jest tymczasowo niedostępna