Grupa MoCarta w Portugalii!

Już za kilka dni do Algarve przyjedzie Grupa MoCarta. Polscy artyści wystąpią w miejskiej sali widowiskowej w Lagoa w piątek 7 października o godzinie 21:30. Bilety kosztują 15€ i można je rezerwować lub kupić bezpośrednio w Municipal Auditorium w Lagoa lub przez portal ticketline.pt.

Dzień wcześniej Grupa MoCarta wystąpi podczas kilkudniowego festiwalu O Gesto Orehuldo w Águeda, na północy Portugalii, niedaleko Aveiro. Wygląda na to, ze polscy artyści będą tam mieli konkurencję, bo idea festiwalu polega na prezentowaniu artystów, którzy w skrócie bawią się muzyką i bawią muzyką. Ciekawe, jak nasza grupa wypadnie w tej rywalizacji. Będzie to chyba jednak trochę nierówna "walka" bo Grupa MoCarta ma tam wyraźne fory; jest zapowiadana jako gwiazda. W festiwalowym programie jest napisane Fenómeno de popularidade à escala planetária, The MozART group apresenta-se pela primeira vez em Portugal co w naszym bardzo swobodnym tłumaczeniu znaczy "Fenomen popularności w skali globu, The MozART group pierwszy raz w Portugalii".

Ciekawe, że "eksportowa wersja" Grupy MoCarta nazywa się MozART group. Już myśleliśmy, że Portugalczycy sami to tak przetłumaczyli myśląc, że Mocart znaczy po polsku Mozart ale okazało się, że nie. To wybór samych muzyków. W ich serwisie internetowym na polskich stronach nazywają się Grupa MoCarta a w wersji angielskiej The MozART group.

Komentarze, opinie

Rejestracja nowych komentarzy jest tymczasowo niedostępna