Aktualności

Fado w Algarve

28 lipca na plaży w Manta Rota odbędzie się koncert Marizy. Polecamy wszystkim, którzy będą wtedy w Algarve. To prawdziwa okazja bo fado jest mało kojarzone z tym regionem Portugalii i raczej nie ma tam miejsc, gdzie można usłyszeć tę muzykę w dobrym wykonaniu.

Czytaj dalej

Wystawa polskich artystów z Portugalii

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy prac polskich artystów mieszkających i tworzących w Portugalii, która zostanie otwarta w najbliższy piątek, 29 czerwca 2012 w Albufeira.

Czytaj dalej

Piechotą przez Portugalię

Mało kto wie, że w Algarve oprócz malowniczych plaż są również wyjątkowo atrakcyjne trasy dla miłośników pieszych wędrówek. Właśnie teraz, w maju 2012 trwa inauguracja nowej trasy nazwanej Rota Vicentina. Vicentina to potoczna nazwa wybrzeża Portugalii położonego w zachodniej części regionów Algarve i Alentejo.

Czytaj dalej

Polskie fado w Algarve

Muzyka fado, jeden z symboli Portugalii jest raczej mało związana z regionem Algarve a już zupełnie wcale z Polską. Ale jest coś a właściwie ktoś, dzięki komu powstał ten wydawałoby się dziwny związek. Mowa o polskiej artystce, Natalii Juśkiewicz

Czytaj dalej

Śnieg, mróz w Portugalii?

Pewnie nie wszyscy wiedzą, że śnieg w Portugalii wbrew pozorom nie jest czymś dziwnym i niespotykanym. Są tam miejsca, gdzie regularnie co rok pojawia się prawdziwa zima.

Ale nie w Algarve. Tam mróz to prawie sensacja.

Czytaj dalej

Wakacje w Portugalii 2012. Przegląd ofert

W większości miejsc w Polsce nie spadł jeszcze pierwszy śnieg a biura podróży już reklamują swoją ofertę na lato 2012. Podobnie jak w poprzednim roku postaramy się podsumować tę ofertę i napisać do jakich miejscowości i hoteli można polecieć korzystając z polskich biur podróży.

Czytaj dalej

Portugalskie autostrady płatne. Wszystkie.

To już oficjalna i ostateczna decyzja. W ostatni piątek portugalski prezydent Aníbal Cavaco Silva podtrzymał decyzję wprowadzenia dekretu wprowadzającego opłaty za przejazd na ostatnich bezpłatnych odcinkach autostrad SCUT w tym na przebiegającej wzdłuż wybrzeża Algarve drodze A22 zwanej Via do Infante. Dzisiaj, w poniedziałek 28 listopada w Diario da Republica (portugalski odpowiednik naszego Dziennika Ustaw) pojawił się odpowiedni zapis i tym samym decyzja jest obowiązująca. Od czwartku, 8 grudnia trzeba płacić za przejazd na wszystkich portugalskich autostradach.

Czytaj dalej

Lotnisko w Faro (chwilowo) zamknięte

Wrzesień w Portugalii, a tym bardziej w Algarve był wyjątkowo ciepły, wręcz upalny. Pierwsza połowa października również była bardzo pogodna. I w końcu pogoda zdecydowała się zmienić, pojawiły się burze intensywne tak, jak intensywny był jesienny upał.

Dzisiaj (poniedziałek, 24 października) około godziny 5 rano zerwał się wyjątkowo silny wiatr i naruszył konstrukcję dachu nad terminalem lotniska w Faro.

Czytaj dalej

Grupa MoCarta w Portugalii!

Już za kilka dni do Algarve przyjedzie Grupa MoCarta. Polscy artyści wystąpią w miejskiej sali widowiskowej w Lagoa w piątek 7 października o godzinie 21:30.

Czytaj dalej

O Portugalii nigdy za dużo

Niektórzy mówią, że Algarve to nie Portugalia.

My wolimy; Portugalia to nie tylko Algarve.

A że o Portugalii nigdy za dużo informujemy, że 19 sierpnia w Warszawie odbędzie się impreza zatytułowana "Artystyczna Luzomania".

Czytaj dalej

Emerytura w Portugalii?

W mediach pojawiła się ostatnio informacja o tym, że portugalski rząd zapowiada akcję promocyjną, której celem będzie zachęcanie emerytów z Europy do odwiedzania i osiedlania się w ich kraju.

Czytaj dalej

Portugalia promuje się

Od 30 maja do 5 czerwca w Warszawie odbędzie się impreza zatytułowana Tydzień Portugalski "Smaki Portugalii". Zgodnie z tytułem goście będą mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie smaki Portugalii. Będzie portugalskie wino, jedzenie i muzyka. Te ostatnie w wykonaniu gości z Portugalii. Codziennie wieczorem będą prezentowane kolejne regiony Portugalii. Według programu Algarve będzie tematem sobotniego wieczoru (4 czerwca).

Czytaj dalej

Zawieszone opłaty za przejazd autostradą A22!

Nagła i raczej niespodziewana wiadomość. Rząd Portugalii zdecydował zawiesić planowane na 15 kwietnia wprowadzenie opłat za przejazd autostradami SCUT, w tym na tej najbardziej nas interesującej bo biegnącej wzdłuż Algarve A22 Via Infante de Sagres.

Czytaj dalej

Rowerem przez Algarve

Od środy 16 lutego w Algarve odbywa się kolejna, już 37 edycja wyścigu kolarskiego Volta ao Algarve.

Historia wyścigu sięga 1960 roku. Odbyły się wtedy trzy wyścigi w kolejnych trzech latach, po których na kilkanaście lat zawieszono organizowanie imprezy. Reaktywowany w 1977, odbywa się regularnie każdego roku zawsze w lutym. Dla kolarskiego peletonu to początek sezonu w Europie.

Czytaj dalej

Hotele w Algarve z oferty na lato 2011

Mamy początek roku, polskie biura podróży opublikowały ofertę na lato 2011. Prezentujemy przegląd ofert wyjazdów i pobytów w hotelach na południu Portugalii.

Czytaj dalej