Aktualności

Piłkarska reprezentacja Polski w Algarve

Od 2 do 10 lutego w Algarve odbędzie się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach przygotowań do EURO 2012. Jak donosi prasa sportowa trener reprezentacji Franciszek Smuda zamierza zabrać do Portugalii ponad 30 piłkarzy. W trakcie zgrupowania zostaną rozegrane dwa mecze.

Czytaj dalej

Portugalia pokonała Hiszpanię

To prawdziwe wydarzenie, przejdzie do historii. W Lizbonie i pewnie w całej Portugalii fiesta. W ostatnią środę, 17 listopada w Lizbonie na stadionie Estadio da Luz odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy Portugalią i Hiszpanią. Portugalia wygrała 4:0. To największa porażka Hiszpanii od blisko pół wieku.

Każdy, kto widział co się dzieje na ulicach portugalskich miast po wygranym meczu może sobie wyobrazić co działo się w środowy wieczór w Portugalii. Wszyscy na chwilę zapomnieli o kryzysie i wyszli na ulice żeby się cieszyć.

Czytaj dalej

Kalendarz F1 2011 bez Portugalii

Niedawno pisaliśmy, że zapowiada się ważne wydarzenie dla Algarve. Istniały poważne szanse umieszczenia toru pod Portimao w kalendarzu oficjalnych treningów zespołów Formuły 1 przed sezonem 2011.
Wydawało się że już prawie, prawie... ale jednak ogłoszony oficjalnie w ostatni piątek, 5 listopada terminarz testów zimowych nie zawiera portugalskiego toru wyścigowego Autódromo do Algarve.

Czytaj dalej

F1 wraca do Portugalii?

Wprawdzie w chwili kiedy to piszemy (połowa października 2010) nie jest to jeszcze wiadomość oficjalnie ogłoszona przez FIA ale jest o tym już bardzo głośno i wszystko wskazuje na to, że na nowym torze Autódromo Internacional do Algarve w sezonie 2011 będą się odbywały oficjalne zimowe jazdy testowe zespołów F1. W prasie związanej z F1 pojawiły się doniesienia o tym, że podczas ostatniego weekendu wyścigowego w Japonii zespoły tworzące Formułę 1 ustaliły, że serie jazd testowych przed sezonem 2011 odbędą się na torach w Barcelonie, Jerez, Portimao i Bahrajnie. Przez ostatni rok mocno zabiegały o to portugalskie ministerstwo sportu, władze regionalne i organizacje promujące powincję Algarve i Portugalię. Oczywiście wszyscy w Portugalii liczą na to, że to nie koniec i że w jednym z kolejnych sezonów na torze w Algarve odbędzie się regulany wyścig GP Portugalii samochodów Formuły 1.

Czytaj dalej

Koniec darmowych autostrad w Portugalii?

Niestety, zanosi się na to, że w Portugalii trzeba będzie płacić za przejazd wszystkimi autostradami. Sprawa dotyczy również, a wg niektórych przede wszystkim autostrady A22 nazywanej również Via do Infante de Sagres, która jest główną arterią regionu Algarve.

Czytaj dalej

Kryzysowe lato mija

Wbrew obawom, które mogły być powodowane hasłami "kryzys w Portugalii", "Portugalia drugą Grecją" raczej nie zanosi się na to, że będzie będzie to wyraźnie gorszy sezon dla branży turystycznej w Portugalii. Nie ma wprawdzie jeszcze żadnych analiz czy statystyk ale komunikaty portali rezerwacyjnych "brak wolnych miejsc" trudno uznać za oznakę wielkiego kryzysu.

Pogoda dopisała aż za bardzo.

Czytaj dalej

Sprawa Madeleine ciągle niewyjaśniona

Niedawno minęły 3 lata od zdarzenia, które na wiele tygodni umieściło Algarve w czołówkach dzienników informacyjnych na całym świecie. Mowa o tajemniczym, do dzisiaj niewyjaśnionym zniknięciu niespełna 4-letniej brytyjskiej dziewczynki Madeleine McCann.

Czytaj dalej

Baza Ryanair na lotnisku w Faro

Od końca marca 2010 na lotnisku w Faro zaczęła funkcjonować baza operacyjna, tzw. hub linii lotniczych Ryanair. Co to oznacza?

Czytaj dalej

Wielkanoc w Portugalii

Święta Wielkanocne w Portugalii, kraju bardzo katolickim (różne statystyki wskazują ponad 90% katolików) mają duże znaczenie. Wielkanoc wygląda trochę inaczej niż w Polsce.

Czytaj dalej

Można komentować

W serwisie przybyła możliwość komentowania tekstów i zdjęć. Mamy nadzieję, że pozwoli to na wymianę informacji o Algarve i Portugalii.

Czytaj dalej

Tragedia na Maderze

Na Maderze katastrofa. W wyniku ulewnych deszczy w nocy z piątku na sobotę 20 lutego 2010 r. spływająca woda spowodowała powodzie i osuwiska. W ciągu pięciu godzin spadło 115 litrów wody średnio na każdy metr kwadratowy wyspy.

Czytaj dalej

Reprezentacja Portugalii w Vancouver

Trwają Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver. Ilu sportowców pojechało tam reprezentować Portugalię?

Czytaj dalej

Via Algarviana

Już niedługo odbędzie się trzecia edycja dosyć specyficznej jak na Algarve imprezy turystycznej. Nazywa się Via Algarviana i polega na przejściu całego Algarve z zachodu na wschód, od przylądka św. Vincentego do Alcoutim.

Czytaj dalej

Portugalia: kryzys nie chce odejść

Od kilku tygodni pojawia się sporo coraz bardziej dramatycznych doniesień o kiepskiej sytuacji ekonomicznej w Portugalii. Mówi się nawet, że Portugalia i Hiszpania może podzielić losy Grecji. Są to raczej przesadzone opinie bo sytuacja w Grecji jest dużo bardziej poważna.

Czytaj dalej