Portugalia w Google Street View!

Nareszcie!
Usługa Google Street View jest dostępna dla (prawie) wszystkich ulic i dróg Portugalii.

Czym jest Google Street View?

Street View to dodatkowa funkcjonalność map Google, dzięki której mamy możliwość oglądania dróg i ulic za pomocą panoramicznych zdjęć dających się przesuwać i powiększać. Można odbyć wirtualną wycieczkę, oglądać okolicę z punktu widzenia pasażera pojazdu lub przechodnia. Można "zobaczyć", sprawdzić miejsca, do których się wybieramy. Znając adres hotelu możemy zobaczyć jak rzeczywiście wygląda dojazd, co jest w okolicy itp.

Niżej przykład Street View z Algarve, droga z widokiem na plażę Odeceixe

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie posługiwali się mapami Googla skrócona instrukcja ...

Jak wywołać widok ulicy w mapach Google?

  • należy otworzyć stronę maps.google.pl
  • przesuwając i powiększając mapę należy znaleźć wybrane miejsce w Portugalii (teoretycznie można też w innym kraju ale my oczywiście wybieramy Portugalię ;)
  • należy chwycić, przesunąć na mapę żółtego ludzika (Pegman) z lewego górnego rogu
  • odcinki, na któych usługa Street View jest aktualnie dostępna zostaną w tym momencie oznaczone kolorem niebieskim
  • pozostaje nam puścić żółtego ludzika nad wybranym punktem jednego z niebieskich odcinków

Jeżeli nasza krótka instrukcja nie wystarczy odsyłamy Państwa do oficjalnego przewodnika po usłudze Google Street View oraz pokazu możliwości, które są dostępne na stronie maps.google.pl/help/maps/streetview/.

Możemy zacząć zwiedzanie Portugalii

Zdjęcia dostępna w Street View dla Portugalii nie są niestety najnowsze. W większości zostały zrobione w 2009 roku. Przez kilka lat usługa Street View była dostępna jedynie dla okolic Lizbony, Porto i kilku dróg w Alentejo bo publikację zdjęć dla całego obszaru zablokował jeden z portugalskich urzędów. Wygląda jednak na to, że firmie Google udało się przekonać ten urząd lub dostosować mapy do jego wymagań bo od dzisiaj mamy zdjęcia większości portugalskich ulic i dróg.

Pokrycie map jest naprawdę zadawalające. Na obszarze Algarve Street View jest dostępne nawet dla niektórych szutrowych bocznych dróg. Możemy zacząć zwiedzanie Portugalii!

Komentarze, opinie

Rejestracja nowych komentarzy jest tymczasowo niedostępna