Atrakcje w Albufeira. Co tam robić, co warto zobaczyć?

Praia do Tunel, plaża miejska w Albufeira, Algarve, południowa Portugalia

Albufeira, Praia do Tunel ©algarve.net.pl

Część turystów nie lubi Albufeiry. Głównie ze względu na to, że jest "turystycznym przedsiębiorstwem", że wszędzie gdzie okiem sięgnąć widać hotele. Ale Albufeirę można też polubić.

Główną atrakcją Albufeiry są oczywiście plaże. Plaże zaczynają się w samym mieście i ciągną się kilometrami głównie w kierunku wschodnim, do Olhos de Agua i dalej. W kierunku zachodnim wybrzeże przez kilka kilometrów jest dosyć skaliste ale od plaży Praia de S. Rafael znowu zaczyna się i ciągnie przez następne kilometry seria mniejszych malowniczych zatoczek. Plaże i w ogóle wybrzeże w okolicach Albufeiry jest szczególnie malownicze. Są tam znane ze zdjęć czerwone czy pomarańczowe klify i skały, szczególnie ładnie wyglądające o świcie i przed zachodem słońca kiedy pokazują wszystkie swoje kolory.

Drugi atut Albufeiry to tzw. życie nocne. Spora część turystów lubi kiedy "coś się dzieje". Pod tym względem Albufeira jest chyba najlepszym miejscem w Algarve. Starsza część miasta wyraźnie ożywa po zmroku. Codziennie w sezonie wieczorem i przez sporą część nocy jest tam kolorowy, głośny jarmark. Na głównym placu starego miasta i ulicach, deptakach jest dużo ulicznych artystów, lokale na różne sposoby, różnymi atrakcjami próbują przyciągnąć gości. Nie wspominając o dyskotekach, które są tu ponoć najlepsze i największe w Algarve.

A jak już komuś znudzą się plaże i Albufeira może się wybrać taksówką czy autobusem za miasto do innych atrakcji.

W bliskiej okolicy jest np park Zoomarine, rodzaj rozrywkowego ZOO, w którym oprócz tego, że można oglądać zwierzęta to dodatkowo organizowane są efektowne pokazy z elementami tresury. Spora atrakcja nie tylko dla dzieci. To jedno z kilku miejsc w Europie gdzie można zobaczyć np pokazy delfinów. Mało tego; po wcześniejszej rezerwacji (najlepiej kilka miesięcy wcześniej przez stronę internetową) możliwy jest bezpośredni kontakt z delfinami w basenie, również jako rodzaj terapii. Park jest położony przy drodze N125 w kierunku na zachód do Portimao w odległości mniejszej niż 10 km. Z Albufeiry można tam dojechać specjalnymi autobusami.

Inny park rozrywki, przeznaczony przede wszystkim dla dzieci to KrazyWorld. Park przedstawia się jako ZOO ale to bardziej rodzaj wesołego miasteczka z dodatkiem mini Zoo. Jest położony w miejscowości Agoz, około 10 km na północ od Albufeiry.

Kilka kilometrów na północ od Albufeiry, w miejscowości Guia znajduje się chyba największe centrum handlowe Algarve: AlgarveShopping. Nie jest to może atrakcja dla wszystkich ale wskazujemy to miejsce bo wiemy, że dla niektórych zakupy są ważną sprawą albo rodzajem rozrywki. Można tam znaleźć sklepy znanych w Polsce marek światowych i mniej znanych, lokalnych; portugalskich i hiszpańskich. Oprócz tego jest tam również sporo restauracji, w tym również tych z powszechnie znanych sieci.

Komentarze, opinie

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj nowy komentarz lub opinię

Prosimy o kulturę wypowiedzi.