Pogoda

Portugalia a w tym bardziej Algarve to jeden z najbardziej nasłonecznionych obszarów w Europe. Było nie było to przecież prawie najbardziej wysunięty na południe obszar kontynentu. Dodatkowo wybrzeże jest osłonięte przed wiatrami z północy przez niewysokie (ale zawsze) góry, których kilka pasm rozłożyło się w odległości kilkunastu, kilkudziesięciu kilometrów prawie równolegle do linii brzegowej Algarve.

Aktualna pogoda i prognoza

Niżej umieściliśmy wskazania serwisu meteo Freemeteo.com zawierające dane o aktualnej pogodzie i jej prognozie na najbliższe dni w Faro. Odczyty pochodzą ze stacji meteorologicznej lotniska w Faro, są wiarygodne i aktualizowane na bieżąco.

Klimat Algarve

Właściwie w Algarve są dwie pory roku; lato i zima, która udaje wiosnę. W październiku, zaraz po tym kiedy wyjadą ostatni plażowi turyści zaczynają padać pierwsze deszcze. Wszystko budzi się do życia. Wyschnięte, wypalone przez letnie słońce rośliny zielenią się, kwitną, pojawiają się motyle. Po lecie mamy przeskok od razu do wiosny. W grudniu dojrzewają pomarańcze, niedługo później zakwitają drzewa migdałowe. Zimowe temperatury wahają się w ciągu dnia od 10°C do 16°, czasami nawet 20°C. Dla niektórych amatorów Algarve to ulubiony sezon. Przyjeżdżają tam, żeby przeczekać zimę. Później, od maja słońce zaczyna coraz dłużej i mocniej prażyć i znowu prawie wszystko wysycha. Od czerwca do września deszcze tam nie padają. Latem temperatura w ciągu dnia przekracza 30°C ale raczej nie jest odczuwalna jako upał bo znad oceanu wieje chłodny wiatr i to czasami nawet bardzo.

Czas w Portugalii

W Portugalii czas jest przesunięty o jedną godzinę do tyłu w stosunku do czasu polskiego . Obowiązuje tam tzw. czas zachodnioeuropejski, inaczej czas uniwersalny (UTC, dawniej GMT). To ten sam czas, który obowiązuje np. w Wielkiej Brytanii.

Losowo wybrane zdjęcia

Kładka prowadząca na  plaże Praia de Falesia w okolicach hotelu Alfamar w Algarve w południowej Portugalii

Przypływ zalew nabrzeże w Burga, niewielkiej miescowości w zachodniej części Algarve w południowej Portugalii

Falochron i początek plaży w Praia da Rocha, Algarve, Portugalia

Wszystkie prawa zastrzeżone