Opinie o Albufeirze

Pewnie nie ma takiego miejsca, o którym wszyscy mówią dobrze. Podobnie jest z Albufeirą chociaż sądząc po ilości turystów nawiedzających (często po raz kolejny) tę miejscowość i jej najbliższe okolice większość opinii to te pochlebne. Albufeira jest bardzo popularna. Dlaczego tak jest?

Bezpośrednia przyczyna to stosunkowo duża ilość hoteli, restauracji oraz wszelkich innych lokali i firm świadczących usługi dla turystów. A dlaczego właśnie tam jest tak dużo hoteli? Podstawowy powód to długie odcinki ładnych a nawet bardzo ładnych plaż. Zachętą dla inwestorów i ma się rozumieć turystów było i jest też to, że sezon trwa tam dosyć długo. Praktycznie od maja do końca września jest tam dobra pogoda; wysokie temperatury, dużo słońca i żadnego deszczu.

A krytyczne opinie? Owszem, istnieją i takie i to o dziwo powstają z tych samych powodów co te pozytywne. Sporej grupie przyjezdnych odpowiada taka atmosfera, lubią kiedy coś się dzieje, kiedy wieczorem jest gdzie wyjść. Ale część turystów nie wybiera okolic Albufeiry (albo wybiera i później narzeka) bo przeszkadza im jej charakter. Rzeczywiście gdzieniegdzie bywa tam tłoczno i gwarno. Na ulicach jest ciągły ruch. Jest sporo różnych lokali, w tym tych głośnych i czasami tandetnych. Przechadzając się wieczorem, zwłaszcza w centrum miasta trudno jest nie spotkać ulicznych sprzedawców czy osób, które będą nas przekonywać, że ich lokal jest najlepszy. Oczywiście nie wygląda tak cała Albufeira. Są tam też miejsca spokojne i ciche. Jest tam sporo hoteli, które są położone na obrzeżach miasta.

Podsumowując. Albufeira to dobre miejsce ale trzeba się liczyć z "turystycznym zgiełkiem". Jeżeli komuś zależy na spokojniejszej okolicy powinien uważnie wybierać miejsce i hotel albo wybrać inną, mniejszą miejscowość.