Portugalia w Google Street View!

Nareszcie!
Usługa Google Street View jest dostępna dla (prawie) wszystkich ulic i dróg Portugalii.

Czym jest Google Street View?

Street View to dodatkowa funkcjonalność map Google, dzięki której mamy możliwość oglądania dróg i ulic za pomocą panoramicznych zdjęć dających się przesuwać i powiększać. Można odbyć wirtualną wycieczkę, oglądać okolicę z punktu widzenia pasażera pojazdu lub przechodnia. Można "zobaczyć", sprawdzić miejsca, do których się wybieramy. Znając adres hotelu możemy zobaczyć jak rzeczywiście wygląda dojazd, co jest w okolicy itp.

Niżej przykład Street View z Algarve, droga z widokiem na plażę Odeceixe

Dla tych z Państwa, którzy jeszcze nie posługiwali się mapami Googla skrócona instrukcja ...

Jak wywołać widok ulicy w mapach Google?

  • należy otworzyć stronę maps.google.pl
  • przesuwając i powiększając mapę należy znaleźć wybrane miejsce w Portugalii (teoretycznie można też w innym kraju ale my oczywiście wybieramy Portugalię ;)
  • należy chwycić, przesunąć na mapę żółtego ludzika (Pegman) z lewego górnego rogu
  • odcinki, na któych usługa Street View jest aktualnie dostępna zostaną w tym momencie oznaczone kolorem niebieskim
  • pozostaje nam puścić żółtego ludzika nad wybranym punktem jednego z niebieskich odcinków

Jeżeli nasza krótka instrukcja nie wystarczy odsyłamy Państwa do oficjalnego przewodnika po usłudze Google Street View oraz pokazu możliwości, które są dostępne na stronie maps.google.pl/help/maps/streetview/.

Możemy zacząć zwiedzanie Portugalii

Zdjęcia dostępna w Street View dla Portugalii nie są niestety najnowsze. W większości zostały zrobione w 2009 roku. Przez kilka lat usługa Street View była dostępna jedynie dla okolic Lizbony, Porto i kilku dróg w Alentejo bo publikację zdjęć dla całego obszaru zablokował jeden z portugalskich urzędów. Wygląda jednak na to, że firmie Google udało się przekonać ten urząd lub dostosować mapy do jego wymagań bo od dzisiaj mamy zdjęcia większości portugalskich ulic i dróg.

Pokrycie map jest naprawdę zadawalające. Na obszarze Algarve Street View jest dostępne nawet dla niektórych szutrowych bocznych dróg. Możemy zacząć zwiedzanie Portugalii!

Komentarze, opinie

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj nowy komentarz lub opinię

Prosimy o kulturę wypowiedzi.