Portimao i sport

Pod tym względem Portimao bardzo wyróżnia się w Algarve. Portimao sportem stoi. Jedynym miejscem w Algarve, które może konkurować pod tym względem z obiektami Portimao to stadion Estádio Algarve w Faro. Ilość imprez sportowych jak na stosunkowo niewielkie miasto jakim jest Portimao może robić wrażenie.

Od wielu lat na wodach rzeki Rio Arade i częściowo oceanu są organizowane wyścigi szybkich łodzi motorowych F1 Powerboat Grand Prix w cyklu wzorowanym na samochodowej formule F1. Najbliższe tego typu zawody World Power Boating Championship Grand Prix of Portugal/Algarve odbędą się 8 i 9 maja 2010.

Na wodach w okolicach Portimao odbywają się różne regaty żeglarskie oraz cykliczne zawody pod patronatem światowych federacji dyscyplin takich jak windsurfing czy kitesurfing i innych.

Od roku 2009 niedaleko Portimao został oddany nowoczesny, dostosowany do wymagań F1 tor wyścigowy Autódromo Internacional do Algarve . Na razie (stan na wiosnę 2010r) w kalendarzu F1 nie ma tam zaplanowanych wyścigów ale władze Portimao bardzo o to zabiegają i możliwe, że za rok, może za dwa lata odbędą się tam zawody o nazwie np F1 Grand Prix Portugal. Już teraz zespoły F1 używają tego toru do treningów i testów. Na torze odbywają się również imprezy w ramach innych cykli wyścigów samochodowych i motorowych jak np WTTC, Le Mans czy Superbike.

W Portimao kilka razy gościł rajd Dakar. Możliwe, że kiedy rajd wróci z Ameryki Południowej do swojej trasy Europa - Afryka znowu się pojawi z bazą w Portimao.

W Portimao cyklicznie odbywają się również zawody w gimnastyce artystycznej w cyklu Pucharu Świata federacji FIG.

Od niedawna w Portimao są organizowane zawody z cyklu World Series of Snooker.

Komentarze, opinie

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj nowy komentarz lub opinię

Prosimy o kulturę wypowiedzi.