Piłkarska reprezentacja Polski w Algarve

Od 2 do 10 lutego w Algarve odbędzie się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach przygotowań do EURO 2012. Jak donosi prasa sportowa trener reprezentacji Franciszek Smuda zamierza zabrać do Portugalii ponad 30 piłkarzy. W trakcie zgrupowania zostaną rozegrane dwa mecze. Pierwszy z nich z Mołdawią odbędzie się 6 lutego o godz 19:30 na stadionie w Vila Real de Santo Antonio. Drugim przeciwnikiem będzie Norwegia a spotkanie odbędzie się 9 lutego o godzinie 19:30 na stadionie Estadio Algarve w Faro. Według informacji PZPN kadra będzie zakwaterowana w hotelu Quinta do Lago położonym niedaleko lotniska w Faro, w "zagłębiu golfowym" Algarve jakim są okolice Quinta do Lago i Vale do Lobo. Piłkarze będą trenować na pobliskim boisku obok hotelu Ria Park.


Powiększ mapę

Stadion w Vila Real de Santo Antonio to część kompleksu Complexo Desportivo de Vila Real de Santo António znanego przede wszystkim wśród europejskich lekkoatletów. Ponieważ posiada bogate, wręcz imponujące zaplecze treningowe z odpowiednimi certyfikatami IAFF bardzo często są tam organizowane zgrupowania lekkoatletyczne. Szczególnie popularny jest właśnie zimą kiedy w większości krajów Europy panuje pogoda mało sprzyjająca do treningu lekkoatletycznego. Ten ośrodek to jedno z niewielu, jeżeli nie jedyne miejsce w Europie gdzie można trenować zimą. Oczywiście ośrodek ma również odpowiednio przygotowane i wyposażone hale treningowe ale najczęściej nie są one potrzebne bo zimowe temperatury jakie tam panują (ok. 15 stopni) są akceptowalne podczas treningów na wolnym powietrzu. Sam stadion posiada oczywiście pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej otoczone bieżniami lekkoatletycznymi i niewielkimi trybunami dla publiczności.

W Polsce to miejsce może się kojarzyć również z Kamilą Skolimowską, polską kulomiotką, mistrzynią olimpijską, która właśnie na terenie tego ośrodka niespodziewanie zasłabła i zmarła podczas zgrupowania w lutym 2009 roku.

Położony niedaleko Faro stadion Estadio Algarve to z kolei stadion typowo piłkarski wybudowany specjalnie na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w roku 2004. Posiada trybuny dla około 30 tysięcy widzów. Jest położony kilka kilometrów od lotniska w Faro. Obecnie jest raczej mało wykorzystywany, swoją siedzibę mają tu dwa regionalne kluby piłki nożnej, które występują w trzeciej czy nawet czwartej lidze portugalskiej. Chyba najbardziej znana impreza, która jest od kilku lat cyklicznie przeprowadzana na tym stadionie to Algarve Cup - turniej piłki nożnej kobiet. W Polsce to pewnie mało znana impreza ale to naprawdę ważny turniej, ma swoją rangę i jest uznawany za odpowiednik Mistrzostw Świata. Oprócz Algarve Cup stadion jet okazjonalnie wykorzystywany jako miejsce, w którym są organizowane różne inne, raczej mało związane z piłką nożną.

Godziny rozpoczęcia spotkań podano wg czasu lokalnego (portugalskiego). Wg czasu polskiego oba spotkania rozpoczną się o godzinie 20:30.

Komentarze, opinie

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj nowy komentarz lub opinię

Prosimy o kulturę wypowiedzi.