Sprawa Madeleine ciągle niewyjaśniona

Niedawno minęły 3 lata od zdarzenia, które na wiele tygodni umieściło Algarve w czołówkach dzienników informacyjnych na całym świecie. Mowa o tajemniczym, do dzisiaj niewyjaśnionym zniknięciu niespełna 4-letniej brytyjskiej dziewczynki Madeleine McCann.

Dziecko wraz z rodzicami i rodzeństwem spędzało wakacje w Praia da Luz, miasteczku położonym w zachodniej części Algarve, kilka kilometrów od Lagos. Wieczorem 3 maja 2007 roku rodzice zostawili śpiące dziecko w wynajmowamym przez nich apartamencie i wybrali się ze znajomymi na kolację do pobliskiej restauracji. Kiedy wrócili dziewczynki nie było. Dziecko zniknęło.

Do dzisiaj los Madeleine pozostaje nieznany. Sprawa była bardzo głośna, pojawiało się wiele hipotez i podejrzeń. Oprócz policji portugalskiej i brytyjskiej w śledztwo były również zaangażone służby wielu krajów z południowej i środkowej Europy.

Oficjalnie śledztwo zostało umorzone z braku dowodów w lipcu 2008 roku. Sprawa chociaż zniknęła z czołówek serwisów informacyjnych dalej jest dosyć żywa w Algarve a zwłaszcza w Praia da Luz gdzie wszystko się zdarzyło. Ciągle w Algarve można trafić na plakaty "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..." ze zdjęciem Madeleine.

Więcej informacji na stronie o sprawie Madeleine

Komentarze, opinie

  • gość 2011.03.29, 18:03
    ogladalam program, w ktorym podano wyrazne dowody dotyczace winy rodzicow dziewczynki, z tego co pamietam chodzilo o nieuwage rodzicow i banie sie mozliwej kary

Dodaj nowy komentarz lub opinię

Prosimy o kulturę wypowiedzi.